Obrazárna

Vítejte v Obrazárně!

     Nacházíte se v prostředí, které tak trochu vybočuje od hlavního tématu celého Iriadoru, tedy od tématu cestování. Založil jsem tuto kapitolu, abych tak řekl na uhašení touhy po věčné slávě na poli uměleckém. Nebudu vás dlouze napínat, ostatně buďme upřímní, cestovat v tomto společenství dovede každý, kreslit tu umím jenom já :-)

     Důvodem zřízení této Obrazárny je také skutečnost, že původní galerie, v níž jsem úspěšně druhým rokem vystavoval svou výtvarnou tvorbu, zavedla cosi jako zpoplatnění nových i stávajících členů, což se neshoduje s mými představami vystavování pouhých souborů na internetu.

     K renesančním místrům Michelangelovi nebo Raffaelovi musím urazit ještě dlouhou cestu, ale snažím se k nim alespoň přiblížit. Očekávajte tedy díla z ruky amatérského výtvarníka, bez akademického vedení, což není na škodu, kašlu na to jejich moderní umění v DOXu, samouka, který tvoří jen pro své vlastní potěšení. Jestli dílo potěší i někoho dalšího, rozjasní se moje duše štěstím, anžto stavím potěšení ostatních nad své potěšení, všichni v životě toužíme po potěšení a každý chce být mile potěšen.

      Výtvarná tvorba je prodchnutá, ať už je vám to po chuti, nebo není, biblickou tématikou. Zejména Tomáš může mít jisté výhrady, ale ten je zaujatý.  Najdou se tu i výjimky třeba z prostředí fantasy či ornamentalismu. Některá témata se pokusím rozvésti šířeji, abych vám konkrétní námět mohl přiblížit, aby obraz nebyl pouhým výkřikem do tmy.

 Výstavy

ČAJOVNA VE VĚŽI 2011