Norsko 2008

Popis našeho putování po Hardangerviddě, největší náhorní plošině Evropy.

Stav vývoje: Fotky jsou nahrány. Za jejich komentář je zodpovědný Petr: "Prosím, nebijte mě." Deník má v rukou Radim, jeho přepis se objeví později.

Cesta ve zkratce:

Kdo? Tomáš, Radim, Zuzka, Petr a jistou chvíli Pavel a Honza. 

Kdy? 18.7.-2.8.2008

Kam? Praha - Oslo - Rjukan - Hardangervidda z jihu na sever  - Finse - Oslo - Stockholm - Bratislava - Praha.

Kudy? Rjukan - Helberghytta - Kalhovd - Márbu - Rauhellern - Stigstuv - Bjoreidalen - Dyranut - Kjeldebu - Finse.

Kolik kilometrů? +- 136 km

Krátký popis úvodu cesty - V pátek 18.7. vyrážíme z Prahy do Osla, kam přijíždíme s cca dvouhodinovým zpožděním v sobotu kolem třetí hodiny. Kupujeme lístek na autobus do Rjukanu. Do počátečního bodu našeho putování Hardangerviddou jsme se tak dokodrcali v sobotu večer. Za deště jsme zakempili u spodní stanice lanovky. Sobotní putování jsme vlivem špatného počasí ukončili předčasně zhruba ve tři odpoledne u Helberghytty. Před večeří jsme zvládli krátký odpolední spánek. Druhý den, v neděli, se Pavel s Honzou rozhodují, že dál nejdou. Promočené věci předchozího dne je přivedou k rozhodnutí odpojit se, sejít zpět do Rjukanu a dostopovat si někam na sušší místa. My zbylí, plni odhodlání, nasazujeme igelitky, Radimovi vymýšlíme provizorní pončo a vyrážíme do nitra Hardangerviddy s nadějí na lepší zítřky.

A jak to probíhalo dál můžete vidět na fotkách a popiscích z deníku obou skupin. Původní plán, tedy přechod Hardangerviddy a návštěva Osla a Stockholmu je v modulech hlavní sekce, tedy pod žlutými odkazy na levé straně, putování odpojivších se Honzy a Pavla potom v podsekci Honza a Pavel (odkaz vlevo nahoře).

Prechod náhorni plosiny Hardangervidda z Rjukanu do Finse