Větší akce

Akce, které jsou větší, než ty menší :-) Jo a mimochodem, obvykle se zeserou o něco víc, než ty menší a pokec o nich vás v hospě udrží déle.

Větší akce jsou takové, které trvají minimálně týden, sejde se na nich skoro celý iriadorský tým a vyrazíme s batohama někam do neznáma a čekáme, co se z toho vyloupne.

Prvním impulsem pro vznik tohoto webu byla naše památná jízda na Slovensko v roce 2003. V té době jsme jako reiseburo začínali se třemi členy - Petrem, Honzou a Tomem. Oslovení cestovatelé jsme si mohli dávat tak maximálně s nadsázkou. Trasa našeho putování byla: Praha - Malá Fatra - Demanovské ledové jeskyně - Vysoké Tatry - Slovenský ráj - hřbitov někde na jihu Slovenska - zpátky Praha. Tehdá jsme se pokoušeli sepisovat deník, ale vůle byla slabá, a proto jsme skončili zhruba tak po dvou dnech. Nicméně byl to odrazový můstek k dalším putováním. Zvláště, co se vybavení týče.

Dalším počinem byl rok 2004, kdy jsme se z původní sestavy rozrostli ještě o Pavla, Petrova bratra. My staří mazáci, nyní již novopečení maturanti, a zhola nezkušený Pavel jsme vyrazili prozkoumat taje Maďarska. Trasa vedla přes Slovensko, Budapešť, Balaton, Hevíz a pak zpět do naší domoviny.

Takto rozjetý vlak už nemohlo nic zastavit. Proto jsme následujícího roku vyjeli již pouze s báglama a to na daleký sever - na Hebridy. Příprava byla tuhá, vybavení se osvědčilo, žel bohu jsme si samotný trek tak moc neužili a v necelé polovině jsme se museli vrátit. Sestava tehdá byla stále stejná - čtveřice nejoddanějších - Petr, Pavel, Honza a Tomáš. Všimněte si prosím, že jsme byli a stále jsme čtyři apoštolové! Je tedy zřejmé, že nad námi musel někdo držet ochrannou ruku. Více již v příslušné sekci.

Nedali jsme se odradit předešlými neúspěchy (až na Pavla, který odmítal jet) a v roce 2006 jsme si střihli Korsiku a Itálii. Tento rok jsme nezaváhali a již jsme byli patřičně vybaveni. Sic jsme udělali menší změnu trasy v průběhu treku, ale to na kvalitě nic nezměnilo. Myslím,že jsme si užili více, než kdybychom to šli tak, jak jsme plánovali. Bohužel sestava se nám smrskla na původní tři poutníky. Trasa byla: Praha - Florencie - Korsika - Florencie - Praha / Švýcarsko.

V roce 2007 nastal zlom v dějinách Iriadoru. Plán zněl jasně - dobýt Rumunsko. Kupodivu se toho chytlo mnoho nových duší a vznikla tak cestovní kancelář Iriador Reiseburo. První valná hromada se konala v hospodě, kde jsme všechny účastníky seznámili s plánem cesty a vůbec s námi jako s osobami. Kupodivu to nikoho nevyděsilo a tak jsme mohli vyrazit v počtu sedmi lidí: Honza, Petr, Tomáš, Lucka, Radim, Zuzka, Filip. Trasa: Praha - Kúty - Budapešť - Arad - pohoří Parring - pohoří Capatiny - památné nádraží Craiova - Praha.

Letos, to jest léta páně 2008, jsme již vyzbrojeni novými lidmi, letitými zkušenostmi zdolali největší náhorní plošinu v Evropě - Norskou Hardangerviddu. Kupodivu se letos přidal i Pavel, kterýžto doléčil nohy z předchozích nezdarů a srdnatě se vydal bojovat s námi. Bohužel nás letos nepoctili svojí přítomností Filip s Luckou a tak jsme vyrazili v počtu šesti duší na druhý pochod na sever. Původního plánu, přejít plošinu od Rjukanu až po Finse, se nakonec drželi pouze Zuzka, Petr, Radim a Tomáš. Pavel s Honzou to kvůli nedostatečnému vybavení vzdali a chtěli zkusit raději autostop.

Co bude dále, to nikdo neví...


Tomáš