Diskuse Diskuse

Petr  - 12:26 19.08.2007
 
Zuzka: Nikdo neni co se vstavani tyce jako hroch :-))
Honza: Nj, co na to rict :-) Btw.: Nemas ty DVD pro Filipa? (viz nize)
Vsemu lidstvu: Tak si potrebuju vycistit hlavu a nechal jsme se Filipem ukecat na Velkou Fatru, s nim, jeho budouci spoluzackou (to bude banda pravnickejch ztroskotancu – budu davat optimisticky rady, jako „do ceho jste to proboha vlezli?“ :-) a jednim kamosem. Vracim se asi v patek.
Povim vam, bylo to dilema. Na jedne strane lakave obcanske pravo procesni nasledovane pravem Evropske unie a na druhe strane hory, nic nez cesta prede mnou a banda lidi co jsou stejne trhly jako ja – uceni x hory, uceni x hory,... No nakonec jsem se premohl a zvolil ty hory no :-)
Mohli bysme ten vikend potom dat zase nejakej srazik nebo neco – a cim vic lidu, tim lip :-) Kdyz uz se tahnu do hospy, at vidim co nejvic lidicek ;-) Kdyztak zkuste neco domluvit.
Withini: Hele, lidi, mam vas rad... ale zacinate me srat :-) Uz bych rad slysel nejaky rozreseni. Ja to samozrejme pak plne osefuju, ale potrebuju aspon vedet pro kolik lidi a v jaky verzi mam zarizovat. A s prihlednutim k faktu ze v tom figurujou uz i osoby, na ktery ani nemam kontakt, tak nemuzu nic delat. A jako uz by se to chtelo rozhejbat :-) Cili zkuste to dat nejak do cajku. Pripadne o tom jeste pokecame v ty event. hospode :-)
Zuzka  - 12:06 19.08.2007
 
Honza Tos me Honzo taky nalakal na ranni otvirani prazdne katedraly. Kdyby byla prilezitost, tak dej prosim vedet. Ovsem s tim rannim vstavanim bude u me asi problem...(nejsem hroch:))
Honza  - 9:57 19.08.2007
 
Tak snad mi nějaký den na sedmou vyjde, ale počítám, že v září bude dost příležitostí :-) Jinak včera v katedrále probíhala svatba, to zase byla akce. Nevíte, proč mají turisté takový horlivý zájem o cizí svatbu? A fotit to? A točit to? Ani nevěděli jména nevěsty a ženicha, ale 500 lidí tím bylo úplně posedlých... Katedrála mi dala jeden obrovský poznatek o davu a mase lidí. Žil jsem mnoho let v omylu, ale teď už ne :-)
Tomas  - 7:57 19.08.2007
 
Petr To vis, musi byt sranda. Preci nebudu trapne vstavat v 10 hodin, kdy vstava kazdy,ze?

Honza Pro me neni problem vstat drive, kdyz se jedna o takovouhle vec.
Petr  - 0:55 19.08.2007
 
Prosimte, on stejne nechodi spat, jen to predstira. Jinak ho musim podezrivat z toho, ze je a) geneticka mutace, b) antidatuje si prispevky, c) je masochista vyzivajici se v sebetryzneni. Takze zadnej stres :-)
Honza  - 0:28 19.08.2007
 
Tomáš: A dokážeš se probudit a vstanout v pět ráno? Tedy pokud bys to stíhal být v 6:30 někde v blízkosti Hradu :-)) Je to dál, tak možná bys musel vstát trochu dříve, třeba ve 4:30 ;-) To už se snad ani nevyplatí jít spát, co? :-)
Tomas  - 19:49 18.08.2007
 
Honza: Cece, tak to rozhodne dej vedet a mozna bych i sel.

Jinak uceni je mrcha, doufam, ze ty statnice dam, kdyz uz se o prazdninach (!!!!!!) ucim take sra***.
Petr  - 19:42 18.08.2007
 
Honza:To mas furt 20% uspesnost, to se nekomu nepostesti :-)
No nic, pujdu se asi umlatit ucebnici, at se nemuzu vymlouvat, ze tomu uceni moc nedam...
Honza  - 19:12 18.08.2007
 
Petr: Krásná práce to je, ale jen v čase mezi 7:00 a 9:00, ostatních osm hodin stojí za... :-)
Tomáš: Tak pokud někdy zase půjdu na sedmou, můžeš si přivstat a jít taky. To ostatně platí pro kohokoliv, když bude někdo chtít. Ale nevím, kdy budu mít zase příležitost, to bych dal včas vědět.
Petr  - 23:41 17.08.2007
 
Tomas: Hele, vis co by mozna pomohlo? Nekdy vecer misto vysedavani v hospode zajit do katedraly/kostela, co ty na to? :-))) Ne, delam si srandu, vim jak to myslis.
Honza: Ty mi nerikej, ze mas prace plny zuby, kdyz o ni dokazes takhle mluvit. Takhle se nepopisuje neco, co te ubiji ;-) Nadhernej dukaz toho, ze na vsem se da najit neco skvelyho.
Tomas  - 23:09 17.08.2007
 
Tak to musi byt krasny pocit. Bych jej chtel nekdy zazit.
Honza  - 22:54 17.08.2007
 
Já tomu vůbec nerozumím :-)
Tomáš: Inu, odemykání katedrály je překrásný zážitek. Kostel je liduprázdný, venku slyšíš déšť a tekoucí vodu dopadající na dlažbu z chrličů. Točíš asi 25 cm klíčem, otevřeš obrovské dveře, zaklapneš. Uvnitř je šero, naprosté ticho, slyšíš jenom takový šum pronikající dovnitř zvenčí. Kráčíš lodí, vezmeš klíče od svatováclavské kaple, odemkneš, chopíš se velkého klepadla a tlačením otevřeš 500 let staré kovové dveře. Dýchá na tebe historie, hledíš na hrob sv. Václava, z oken proniká jen slabé světlo, takže místnost působí magickým dojmem. A ty fresky kolem s výzdobou jenom umocňují tu nádheru.
Taky je pěkný, když vysvitne ráno slunce a od oltáře (od východu) pronikají skrze vitraje sluneční paprsky, světlo v katedrále pak rozehraje pestrou hru s barvami. Tohle je možný vidět opravdu jenom brzy z rána a nebo pak pozdě večer, kdy při západu slunce pronikají paprsky skrze rozetu na protejší straně.
Jenže tahle nádhera končí přesně v 9:00, kdy dovnitř vkráčí primitivní turista s čepicí a kusem žvance v ruce. A není sám...
Petr  - 22:33 17.08.2007
 
Zajimavy... Napada me popleteni policek ve formulari, ptz jinak je to dost zcestny ;-)
hippi  - 22:17 17.08.2007
 
To Honza: a jake je odemykat katedralu?? :)
Tomas - hippi  - 22:16 17.08.2007
 
Petr: Cece, to jsem nebyl ja. Ja jsem tou dobou sedel v hospudce, takze by me zajimalo, kdo to psal a ceho se to tykalo.
Honza  - 20:38 17.08.2007
 
Vidíš, to jsi mi připomněl, vypálit pro Filipa dvd. Já mám taky hlavu jenom na brýle :-)
Petr  - 19:50 17.08.2007
 
Honza:Rofl ;-)
To by se asi divil. ["A vite jak by se divil? Divil by se tak, ze by se ani vic divit nemoh!"]
Btw.: Mozna, ale skutecne mozna (podle toho jak moc se vybodnu na skolu), uvidim pristi tyden Filipa, cili kdyby jsi pro nej moh pripravit ty DVDcka, bylo by to fajn. Ta zasilka na Slovac stala slusny prachy, takze touhle cestou uz nic posilat nehodlam :-)
Honza  - 19:27 17.08.2007
 
Dneska to bylo v práci dobrý, stál jsem u východu, kde zabraňuju turistům vstupovat dovnitř a najednou jde proti mně kardinál Vlk a ptá se mně, jestli ho pustím dál :-))
Samozřejmě jsem mu nebránil, ale v duchu mě napadlo, že jsem mu v tom mohl zabránit a poslat ho do fronty, kde v tu chvíli čekalo asi 1500 turistů :-))
Petr  - 9:50 17.08.2007
 
WoW, uplne si to predstavuju jak vyndas z batuzku ohromnej klic, pul metru, +- 15 kilo a odemknes ty ohromny dvere :-) Podobny jsme videli v muzeu v Budapesti :-)
No, taky frcim do prace, nastesti v rozumnejsi cas nez ty koukam :-/

Tomas: Wo co go? Ted se nechytam, ale prepokladam ze to neni na me, my mame vuci sobe vzajemne zapocitatelne pohledavky :-)
Coz mi pripomina, domluvime se pak na nekdy a udelame vyrovnani.
Honza  - 5:37 17.08.2007
 
No, už mi z té brigády začíná hrabat :-) Jediný, co mě na tom dneska těší, je to, že v tramvaji pojede spousta lidí různých profesí a zaměstnání, ale otevřít katedrálu pojedu jedině já a nikdo jiný a to je povzbudivá myšlenka, že ano? :-))